Úvod Blog Tip na netradičný drevený nábytok? Skúste zostavy z eukalyptu

Tip na netradičný drevený nábytok? Skúste zostavy z eukalyptu

10. 09. 2018 Rady a tipy

Medovo hnedé eukalyptové drevo je mimoriadne tvrdé a odolné. Nie nadarmo sa v Austrálii používalo aj k stavbe domov a mostov. Dnes sa z neho zhotovuje netradičný drevený nábytok, ktorý na vašu záhradu prinesie cenovo dostupný luxus.

Prezrite si zostavy z eukalyptu v našej ponuke. Nájdete medzi nimi okrúhly stôl Malaga s piatimi alebo šiestimi polohovacími kreslami, rozkladací obdĺžnikový stôl Santiago so štyrmi polohovacími kreslami či modernú záhradnú sedaciu súpravu Scaffold v lákavom modrom prevedení. Každý set je iný, ale všetky majú taký šmrnc, že ​​ich môžete smelo umiestniť aj do interiéru. Univerzálne využitie je hlavným rysom súčasného záhradného nábytku, či už dreveného, ​​kovového či ratanového.

Sestava zahradního nábytku SCAFFOLD

Zostava záhradného nábytku SCAFFOLD

 

Ako sa starať o eukalyptový nábytok

Nábytok z eukalyptového dreva neobsahuje toľko prirodzených olejov ako napríklad nábytok z teaku. Preto sa musí napúšťať olejom čo najčastejšie, najmä ak je vystavený poveternostným vplyvom. Určite ale po zakúpení nového modelu a vždy na začiatku novej sezóny.

Samozrejme, teakový olej je nevyhnutným doplnkom každého záhradného nábytku z exotického dreva. Obsahuje vyváženú zmes ľanových, terpentínových, levanduľových olejov a bezaromatických rozpúšťadiel. Preniká hlboko do dreva a chráni ho tak pred nepriaznivými vplyvmi. Naviac umocňuje odtieň a prirodzenú textúru dreva.

Bez olejovania totálne zošedne…


Hovoríte si, čo by sa stalo, keby ste teakový olej nepoužívali? Váš eukalyptový nábytok by sa postupne zafarbil do šedo-striebornej až temne šedej farby, z ktorej sa dá k pôvodnému odtieňu navrátiť len ťažko. Ak sa vám taká vyhliadka nepáči, radšej eukalyptový nábytok preventívne ošetrujte.

Existujú aj špeciálne čistiace prostriedky pre bežnú údržbu po stolovaní, dá sa však použiť aj voda s mydlom a na záver hlavne dostatok čistej vody. Z nástrojov zvoľte kefku, nie drôtenku. Počítajte aj s tým, že v mieste prestretia, napríklad obrusom, bude mať eukalyptový nábytok rozdielnu farebnosť, čo je prirodzená vlastnosť dreva.

 

Zostava záhradného nábytku SANTIAGO 1+4

 

K starostlivosti o zostavy z eukalyptu patrí aj priebežné uťahovanie skrutiek, najmä ak nábytok nechávate vonku aj cez zimu. Do voľných spojov by totiž mohla vniknúť voda, ktorá po zmrznutí veľmi ohrozuje drevo. Lepšie je teda nábytok na zimu uschovať, ideálne v chladnej garáži či pivnici, v ktorej prúdi dostatok vzduchu.

Zostavy z eukalyptu sú elegantné a húževnaté - rozhodne ich môžeme odporučiť. Uvidíte, že ich údržbu budete mať za chvíľu "v malíčku".

Späť na blog

Ďalšie úlovky z blogu
Prakticky i zábavne zo sveta nábytku a záhrady

Do zimných záhrad patrí elegantný nábytok

Zimná záhrada si zaslúži kvalitný nábytok, s ktorým pre vás bude relax v nej tou najväčšou radosťou. Dnes vám prinášame inšpiráciu na elegantný a kvalitný nábytok, ktorý vydrží dlhé roky bez komplikovanej údržby. Pohodlie ako v obývačke len s umelým ratanom Tiež zbožňujete relax na mäkkom…

Celý článok

Rady a tipy 24. 01. 2019

Trendy v záhradnom nábytku pre rok 2019

Rok 2019 je v plnom prúde a s ním aj nové trendy v záhradnom nábytku! Plánujete rekonštrukciu terasy, výmenu posedenia, či ďalšie úpravy na záhrade? Inšpirujte sa u nás a choďte s dobou. A nebojte, aj keď ide o súčasné trendy, sú zároveň nadčasové a iste sa vám budú aj po niekoľkých rokoch páčiť…

Celý článok

Rady a tipy 22. 01. 2019

Skvelé tipy pre mestá a obce. Obnovte svoj mobiliár

Vybavenie miest a obcí je dôležitým prvkom pre pohodlie občanov i návštevníkov. Zaujmite ich na prvý pohľad! Štýlový mestský mobiliár z masívneho dreva a pevného kovu vydržia dlhé roky bez nutnosti ďalších investícií, a navyše podporíte českú výrobu. Prezrite si celú ponuku pre mestský mobiliár a…

Celý článok

Rady a tipy 10. 01. 2019

Rok 2019 bude rokom grilovania

Zima je síce v plnom prúde, ale vám už chýba leto, rozpálený gril a dobroty, ktoré na ňom pripravujete? Nesmúťte a tešte sa na sezónu grilovania 2019 s nami. Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré môžete v tomto roku zaradiť do svojho grilovacieho repertoáru. Vyzkúšajte nové spôsoby…

Celý článok

Rady a tipy 22. 12. 2018