Úvod Záhradné doplnky Terasové dosky z európskych drevín

Terasové ryhované dosky prírodná DOUGLASKA (jemné ryhovanie)

Záhradné doplnky
Terasové ryhované dosky prírodná DOUGLASKA (jemné ryhovanie)

Skladom

 DOUGLASKA ryhované prírodné doska    Ryhovanie dosky v prevedení drážkovanie (jemné / jemné) obojstranné.    Vo variante si môžete vybrať z ponúkaných troch rozmerov ryhovaných dosiek.    Uvedená…

Produkt je určený len pre osobný odber v expedičnom sklade v Uherskom Hradišti, alebo po písomnej dohode v expedičnom sklade v Prahe.
9.44 € / ks
7.80 € bez DPH

Zvoľte variantu

ks

Popis produktu Terasové ryhované dosky prírodná DOUGLASKA (jemné ryhovanie)

 DOUGLASKA ryhované prírodné doska
    Ryhovanie dosky v prevedení drážkovanie (jemné / jemné) obojstranné.
    Vo variante si môžete vybrať z ponúkaných troch rozmerov ryhovaných dosiek.
    Uvedená cena je za 1 kus dosky v rozmere: 25 x 140 x (3000/4000 mm)

    Orientačná cena bez zľavy, ktorú teraz u produktu máte možnosť využiť:
    - Terasové dosky 22,- Euro / m2 s DPH (bez zľavy)

    Na 1 m2 je potrebných cca 3 m podkladových hranolov a cca 30 skrutiek, záleží na tvare terasy.

Doprava dosiek:

    uvedené ceny platia pri osobnom odbere dosiek v Uherskom Hradišti alebo v Prahe.
    u zásielok v hodnote vyšších ako 1.600,- Euro s DPH zabezpečíme dopravu ZADARMO.
    v prípade nižšej ceny zásielky sa doprava pohybuje okolo 50,- Euro až 100,- Euro s DPH podľa miesta doručenia. V ostatných prípadoch nás prosím kontaktujte na 00420 777 938 740

Ryhované dosky - DOUGLASKA

    Použitie:

Dosky sú určené predovšetkým pre podlahové použitie na balkónoch a terasách, ako dlažba k bazénom a ďalším podobným účely v exteriéri.

Podkladové hranoly použite z rovnakej dreviny ako dosky, dodržujte ich osovú rozteč 40 cm, smer pokládky kolmo k priľahlej stavbe a vyspádovanie cca 1% (1 cm / 1 meter dĺžky). Dosky pred montážou k podkladovým hranolom predvŕtajte a zahlubte proti možným otrepom okolo hlavy vrutu, predídete tak vzniku prasklín v mieste uchytenia, ktoré sa môžu pri prudkých zmenách počasia a mrazoch ďalej zväčšovať. Na montáž dosiek použite nerezové skrutky 5x60 mm, ktoré musí byť vzdialené najmenej 5 cm od koncov dosiek a 1,5 cm od ich krajov. Medzi jednotlivými doskami dodržiavate dilatačnú špáru cca 0,5 cm, v prípade, že je napojujete za sebou potom 0,5 cm na bežný meter dĺžky dosky (doska 3 m - dilatačná špára 1,5 cm). Záleží na počasí a spôsobu skladovania dosiek. Odporúčame nechať montáž na špecializovanej firme, pretože DEOKORK s.r.o. ako dodávateľ materiálu nemôže byť zodpovedná za jeho neodbornou pokládku. Dosky bez povrchovej úpravy získajú po čase striebrošedý patinový vzhľad a môžu sa na nich začať objavovať drobné prasklinky, ktoré sa môžu ďalej zväčšovať, preto odporúčame dosky aj hranoly natrieť vhodnou lazúrou alebo olejom.

    Základná charakteristika:

Táto drevina pochádzajúca zo západu severnej Ameriky sa vyznačuje vynikajúcou prirodzenou trvanlivosťou, tvarovou i rozmerovou stálosťou a vďaka vyššiemu obsahu živice odoláva poveternostným vplyvom. Beľové drevo má nažltlo bielu až červenkasto bielou farbou, jadrové drevo je žlto-hnedé a tmavne na červeno hnedú. Charakteristickým rysom duglasky sú výrazné letokruhy a zdravé hrče, ktoré môžu pri umelom sušení krížom prasknúť. Duglaska je silne oxidačné so železom. Pokiaľ na doske priľne čiastočky železa, je potrebné ich okamžite odstrániť, inak hrozí nebezpečenstvo vzniku tmavých škvŕn.